Původci hluku byly nejen různé partičky v ulicích, ale také provozovatelé nebo hosté restaurací a barů. V jednom případě šlo dokonce o smuteční hosty, jejichž hlasitou zábavu tlumili strážníci na sídlišti Máj.

Mluvčí městské policie Věra Školková řekla, že k jednomu z případů vyjížděli strážníci v půl jedenácté večer do Suchého Vrbného. Noční klid zde podle oznámení měli rušit lidé hlučně se bavící na zahradě za domem. Strážníci však po příjezdu na místo neshledali žádné hlasité projevy. Na totožné oznámení však vyjížděli znovu o hodinu později. "K předchozímu hlasitému projevu se měla přidat i hlasitá hudba. To skutečně strážníci vzápětí potvrdili," popsala Věra Školková s tím, že jednatřicetiletý obyvatel domu hudbu vypnul a přislíbil klid. Strážníci ho poučili pro případ, že by se stížnost opakovala. Tehdy by se již z přestupku proti veřejnému pořádku zpovídala hlučná skupina správnímu orgánu českobudějovického magistrátu.

Krátce před půlnocí vyjížděla hlídka městské policie k dalšímu případu do Haklových Dvorů, odkud se měla ozývat hlasitá hudba. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o rockový koncert kapely. Operační důstojník městské policie proto kontaktoval svolavatele tohoto shromáždění. "Ten však zjevně nedokázal řešit své povinnosti. Důvodem bylo pravděpodobně požívání alkoholických nápojů. Strážníci ho poučili o tom, že událostí se bude dále zabývat správní orgán," dodala Věra Školková.