Na sobě měl rybářský klobouček, černou bundu, tmavé kalhoty a černé sportovní rukavice. Když před bankou zaparkoval kolo, vešel dovnitř a pod pohrůžkou užití střelné zbraně požadoval vydání větších částek v české i zahraniční měně. Aby dodal svým slovům váhu, neváhal  dokonce přeskočit přes přepážku.

Třiačtyřicetiletý muž z Ostravy –  Poruby takto při loupežích získal skoro 3,7 milionu korun, které pak prohrál ve výherních automatech.  Jihočeští kriminalisté ho společně s kolegy z Vysočiny a Pardubického kraje vypátrali a obvinili z loupeže a poškozování cizí věci. Podle policejní mluvčí kraje Vysočina Dany Čírtkové mu hrozí až dvanáctiletý nepodmíněný trest odnětí svobody. „Obviněný muž se v současné době nachází ve vazební věznici ve Vinařicích,“ řekla Čírtková ČTK.

K první ze série loupeží došlo 17. května  v Jindřichově Hradci. Pachatel přijel na horském kole a do budovy Komerční banky v Klášterské ulici vstoupil krátce před polednem. Podle policie si odsud odnesl 550 tisíc korun.

Loupil pořád stejně

O čtyři dny později stejným způsobem přepadl i Komerční banku na Tylově náměstí v Hlinsku na Chrudimsku. Lupič pokladníka ohrožoval zbraní a skokem přes přepážku se dostal do prostoru pokladen, odkud vzal 140 tisíc korun.

Peníze mu však zřejmě brzy došly a za pouhých deset dní proto spáchal třetí loupež. Tentokrát vyrazil do pobočky Volksbank v Kaplici. Opět přijel i odjel na jízdním kole. V tomto případě zbohatl asi o 1,1 milionu korun. Poté si dal na nějakou dobu pauzu. V pořadí čtvrtý a poslední skutek se totiž odehrál až 10. listopadu v Jihlavě. Obviněný navštívil pobočku Volksbank v Benešově ulici a zmocnil se částky 1,6 milionu korun. „Velmi výbornou a precizní prací kriminalistů na místě činu byly zajištěny a posléze vyhodnoceny upotřebitelné stopy a videodokumentace bezpečnostních kamer. Díky tomu se podařilo vypátrat, kdo má loupežná přepadení na svědomí,“ zdůraznil jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura.

Kriminalisté pachatele zadrželi loni v květnu v Semilech. Při domovní prohlídce u něj zajistili podezřelé věci a dali si je do souvislosti se všemi čtyřmi případy. „Pachatel se pod tíhou důkazů ke všem činům doznal. Peníze získané z přepadení bank utratil za výherní automaty, protože byl na nich závislý,“ uzavřela policejní mluvčí kraje Vysočina Dana Čírtková.