„Jihočeští kriminalisté spolu s pelhřimovskými policisty usvědčili před několika dny pachatele loupeže v hernabaru,“ říká jihočeský policejní mluvčí Jaroslav Beran.

Dopolední drama

Dramatická událost se stala v pelhřimovském hernabaru Exkalibar. Pro útok si lupič vybral sobotní dopoledne, neboť zřejmě předpokládal, že po páteční noci bude v baru značná tržba.

„Devatenáctiletý mladík kolem deváté hodiny ráno vstoupil do zařízení, aby se zmocnil peněz,“ pokračuje Jaroslav Beran.

Protože očekával odpor ze strany muže, který v baru obsluhoval, vytáhl z kapsy vystřelovací nůž. „Tímto nožem pak zaměstnance baru bodl do levé poloviny břicha,“ popisuje krvavý útok policejní mluvčí. „Podle předběžné lékařské zprávy mu způsobil bodnou ránu s krvácením do dutiny břišní.“

Zraněný muž už nestál lupiči v cestě, a tržba po bouřlivé páteční noci byla skutečně na dosah. Jenomže nakonec všechno dopadlo úplně jinak. „Pachatel se svého činu zřejmě buď zalekl, anebo se v něm probudila normální lidskost, vždyť člověk je nevyzpytatelný,“ snaží se najít vysvětlení mladíkova počínání policista.

Strážný anděl?

Lupič, místo aby se hnal po penězích, vytáhl telefon a zavolal rychlou zdravotní pomoc.

Po příjezdu zdravotnické záchranné služby a Policie ČR do hernabaru proto, kromě lupičské role, vystupoval ještě v roli oznamovatele i svědka přepadení. Přepadený, kterému v případě pozdního poskytnutí zdravotní péče hrozila smrt, tak unikl tomu nejhoršímu.

„Zraněný muž je v současné době v nemocničním ošetřování a je mimo ohrožení života,“ dodal policejní mluvčí Jaroslav Beran.