Případ se týká majitele (48 let) známého táborského ranče 
a zoologické zahrady, nově také jeho právnického kolegy (60 let). Jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner řekl, že mladší muž čelí obvinění z podvodu, starší ze zpronevěry a oba společně z dalších podvodů.

Podle policie nejde o jednorázovou záležitost, ale o dlouhodobější jednání, kterého se oba obvinění dopouštěli v letech 2004 až 2008.

„Po dohodě a s úmyslem 
se obohatit vylákali od několika poškozených zhruba v pěti případech částku bezmála 30 milionů korun. A to pod příslibem velmi zajímavých investic při stavbě zábavního parku ve Spojených Arabských Emirátech. Vylákané prostředky použili pro vlastní potřebu a přes všechny urgence podvedených nic nevrátili. Jak kriminalisté zjistili, k realizaci projektu se ani nepřiblížili," vysvětlil mluvčí Jiří Matzner.

Starší z obviněných si pak podle vyšetřovatelů neoprávněně přisvojil značné prostředky z takzvané advokátní úschovy. Peníze patřily do konkurzních podstat. Právník se jejich zpronevěřením údajně obohatil o víc než pět milionů korun.

Jednatel, respektive majitel ranče, si dle kriminalistů navíc půjčil od muže ze Sezimova Ústí kolem 700 tisíc korun. „Půjčku garantoval svým postavením ředitele, peníze však nevrátil. S ohledem na zahraniční aktivity obviněných a další skutečnosti podali kriminalisté na oba muže návrh na vzetí do vazby. Státní zástupce však podnětu nevyhověl," uvedl mluvčí Matzner.

Kriminalisté věří, že poškozených je v případu víc. Proto žádají všechny, kteří přišli s oběma muži do styku, aby zavolali na bezplatnou linku 158.