Konkrétním místem je křižovatka s Talichovou a Prachatickou ulicí. Jihočeský policejní mluvčí Milan Bajcura našemu Deníku na místě řekl, že jde pravděpodobně o nástražný výbušný systém. Následně se ale ukázalo, že je to planý poplach, v kufříku totiž byla pouze stará elektronika.

Po oznámení události na tísňovou linku na místo  okamžitě vyrazili policisté z čtyřdvorského obvodního oddělení, strážníci i hasiči. Ohrožený prostor ohraničili červenobílou páskou a pak jen čekali 
na příjezd specialistů z Prahy.

„Společně se strážníky jsme evakuovali lidi z nejbližšího okolí a zároveň museli vyklidit blízkou restauraci, kde v té době bylo asi dvacet strávníků. V současné době provádíme lokalizaci. Pozvali jsme odborníky z Pyrotechnické služby Policejního prezidia, kteří jsou kompetentní k zajišťování nástražných výbušných systémů," popsal mluvčí Bajcura kolem 14. hodiny.

Mezi evakuovanými byli například ti, kteří přišli darovat krevní plazmu do společnosti Plasmafera v Prachatické ulici. Zástupce firmy Roman Faktor našemu Deníku prozradil, že centrum muselo nečekaně opustit asi dvacet lidí včetně zaměstnanců. „Máme zavřenou firmu a čekáme, až nás tam pustí. Nic tak závažného se nestalo, musíme policii nechat dělat jejich práci. Nadšení jsme z toho určitě nebyli, ale nedá se nic dělat, ochrana života je přednější," poznamenal Roman Faktor.