Žárlivý expartner ji totiž napadl s nožem a znásilnil. Kriminalistům se díky včasnému oznámení podařilo dopadnout pachatele ještě téhož dne večer. V současnosti už je v policejní cele a čeká na rozhodnutí o vazbě. Je podezřelý ze znásilnění, loupeže, vydírání i nebezpečného vyhrožování a hrozí mu až desetiletý nepodmíněný trest odnětí svobody.
Jihočeská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová řekla, že dvojice se sešla v Nádražní ulici v Písku. Jakmile si muž přisedl do ženina auta, začali se hádat kvůli rozchodu. Mladík vzápětí požadoval vydání dívčina mobilu, což však ona odmítla. Zmocnil se ho proto násilím. Vytáhl nůž a hrozil, že pokud telefon nedostane, zabije ji. „Žena v obavách o svůj život bývalému partnerovi vyhověla. Ten telefon prohlédl, četl si uložené SMS zprávy a pak jí ho vrátil zpět. Poté ji donutil nastartovat vozidlo a odjet pryč z Písku," popsala mluvčí Uhlířová. Během cesty agresor neustále ohrožoval dívku nožem a vyhrožoval, že ji zabije. Ta mu proto v zoufalství přislíbila, že s ním opět bude žít. Ale ani to příliš nepomohlo. Jakmile dojeli za Čimelice, musela zastavit a muž ji znásilnil. Potom se vrátili zpět do Písku.
„Násilník ještě vyděšenou ženu přinutil, aby současnému partnerovi napsala SMS zprávu, že se s ním rozchází. Nakonec jí pohrozil, že pokud celou věc oznámí, tak zabije jí i jejího přítele. Poté vozidlo opustil," dodala Štěpánka Uhlířová s tím, že poškozená i přes tyto výhrůžky našla odvahu a skutek okamžitě nahlásila. To bohužel v takových případech nebývá úplně obvyklé. „Násilníci těží z toho, že z nich ženy mají strach a proto si na nich dovolí páchat násilí. Velké množství žen se za hrubé chování svých partnerů stydí nebo se bojí o problémech mluvit. Policisté jsou připraveni oběti těchto činů chránit," vysvětlila policejní mluvčí.
Její slova potvrdila i případová manažerka budějovické poradny Bílého kruhu bezpečí Lenka Suková. Ta nejčastěji nabízí pomoc právě obětem násilných trestných činů, jako jsou loupežná přepadení nebo právě znásilnění. Minulý týden v rozhovoru pro náš Deník uvedla, že podle jejích zkušeností nahlásí znásilnění pouhých pět procent poškozených žen. Pachatelem totiž často bývá nejbližší člověk a oběti o tom zpravidla promluví až po letech. O pomoc si také říkají méně často a obtížněji, než třeba oběti stalkingu (nebezpečného pronásledování, pozn. redakce).
„To je fenomén, o kterém se v poslední době hodně píše a mluví. Lidé jsou díky tomu informovaní a nebojí se takové jednání oznámit. Stalking má většinou na svědomí zhrzený expartner nebo člověk s poruchou osobnosti, který si vybere nějaký cíl a sleduje ho. Zpravidla je to člověk zvenčí," poznamenala v rozhovoru Lenka Suková.