Hned několika přestupků najednou se v noci z neděle na pondělí dopustil sedmnáctiletý mladík v Českých Budějovicích.

Okolo jedné hodiny po půlnoci přijala městská policie řadu telefonických oznámení na muže, který ruší noční klid tím, že spolu se svým kumpánem vykřikuje vulgární nadávky, hrubě uráží kolemjdoucí a ještě kope do vchodových dveří v ulici J. Bendy. „Proto byly na sídliště Máj vyslány dvě autohlídky, které svědci nasměrovali do míst, kde se oba muži nacházeli. Po příchodu strážníků se oba mladíci dali na útěk. Jeden běžel směrem do ulice Dubenská, druhý oběhl panelový dům a zamířil do ulice U lesa,“ popsal mluvčí městské policie Václav Sup.

Tento mladík však daleko neutekl, zakopl o obrubník a spadl na zem. Poté, co k němu dorazila hlídka, se začal prát a pokoušel se kopnout a udeřit loktem. Strážníci jej nakonec spoutali a odvedli ke služebnímu vozidlu. Tam se jim přihlásilo hned několik svědků celé události, včetně matky mladíka, která začala hlídce vulgárně a nevybíravě nadávat, že jejího syna bezdůvodně napadli.

„Její tvrzení ale naprosto odmítli ostatní přítomní. Jedna ze svědkyň například uvedla, že byla mladíkem hrubě urážena jen proto, že ho okřikla, ať neruší noční klid,“ doplnil Sup.

Následně strážníci teprve sedmnáctiletého mladíka podrobili orientační dechové zkoušce, při které naměřili 3,06 promile. Jak se ukázalo, alkohol mladému muži podala přímo jeho matka, která celou věc komentovala slovy, že o nic nejde, že pili jen tak.

Výtržník byl poté převezen na protialkoholní záchytnou stanici, kde se se strážníky rozloučil ještě několika vulgárními nadávkami. Nyní je podezřelý ze spáchání řady přestupků, například rušení nočního klidu, buzení veřejného pohoršení nebo neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Případ byl předán příslušným odborům magistrátu města, které s mladíkem a jeho matkou budou věc dále řešit.