Nezastavila ho ani prázdná pneumatika, odletující kusy plastů, několik nabouraných aut
a nakonec málem ani slzný sprej v kabině a pouta na rukou. Ve chvíli, kdy ho hlídka po divoké asi desetiminutové honičce ulicemi sídlišť Vltava a Máj konečně zastavila, málem připravil o život dva strážníky, kteří se jej a jeho o čtyři roky staršího spolujezdce pokoušeli vytáhnout ven.

Našemu Deníku se podařilo získat svědectví třetího ze zasahujících strážníků (23 let), který byl řidičem služebního auta a jako jediný vyvázl z incidentu bez zranění. Jméno nebudeme na jeho přání zveřejňovat.

Strážník popsal, že hlídka mladíka zaregistrovala kolem půl třetí ráno, když sjížděl 
ze Strakonické. Jeho auto nešlo přehlédnout, mělo upadlý výfuk a odletovaly od něj jiskry. „Po zapnutí majáků řidič šlápl na plyn a začal ujíždět. Po chvíli se ocitl na slepém parkovišti, kde chvíli zůstal stát. Když jsme ho dojeli, přejel přes chodník a zničil si pneumatiku," popisuje strážník.

I s prázdným kolem, ze kterého začaly záhy odletovat kusy gumy a jiskry, udělal mladík rychlé kolečko kolem Tesca a vydal se na Máj. Jak strážníci později zjistili, zřejmě 
se  zde příliš neorientoval. To nakonec pronásledující hlídce nahrálo do karet.

Po divoké jízdě ulicemi Milady Horákové a Evžena Rošického, projetí úzké jednosměrky a kruhového objezdu v protisměru při rychlosti 90 až 100 kilometrů 
v hodině i souběžné jízdě s pohledem „z očí do očí" se strážníkům konečně podařilo dostihnout unikající auto u kruhového objezdu v Netolické ulici.

A právě tam se odehrálo drama, které skončilo zraněním dvou strážníků, jejich hospitalizací v nemocnici a současnou pracovní neschopností.

„Já jsem zablokoval řidiči cestu autem a kluci vyskákali ven a běželi k němu. On začal proti nim couvat a naboural do kontejneru, kde ho doběhli. Jeden kolega chtěl otevřít dveře řidiče a druhý se pokoušel otevřít dveře u spolujezdce," vzpomíná řidič služebního auta.

Ve chvíli, kdy strážníci byli 
v těsné blízkosti BMW a chtěli ho otevřít, řidič se zprudka rozjel a oba muže táhl několik metrů s sebou. Přestože oba utrpěli zranění rukou i nohou, později v pronásledování pokračovali dál.  Strážníkovi, který byl na straně spolujezdce a při rozjetí se držel bočního sloupku, se podařilo po několika metrech pustit.

Kolega, který se pokoušel otevřít dveře u řidiče, na tom byl hůř. Řidič mu totiž přivřel ruce v pootevřeném okénku 
a strážník se nemohl pustit. „Lítal tam jako nějaká vlajka. Řidič začal najíždět k zaparkovaným autům a chtěl kolegu o nějaké z nich takříkajíc setřít," popisuje strážník, který vzápětí opět zablokoval unikajícího řidiče služebním autem. Ten do něj čelně narazil, pak vjel na chodník a protože mu překážel strom, opět začal couvat a naboural další auto.

„Kolega, který předtím upadl, otevřel dveře a já jsem přeběhl přes kapotu bavoráku. Použili jsme slzný sprej 
a vytáhli řidiče za ruku, aby ho kolega spoutal. Druhý kolega mu chytil hlavu a fixoval ji o sklo. Řidič totiž stále mačkal na plyn a chtěl se rozjet. Naklonil jsem se k němu, vytáhl klíč ze zapalování a schoval ho do kapsy. Teprve pak jsme ho mohli vytáhnout ven. Řidič i spolujezdec se aktivně bránili," dodává strážník.

Řidič vysvětloval své bezohledné jednání tím, že má brzy nastoupit do práce v autoservisu a bál se, že přijde o řidičák. Policisté mu při dechové zkoušce naměřili 1,5 promile. Zbytek noci strávil v cele a vyšetřovatel ho ještě téhož dne obvinil ze zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Přestože už je v současné chvíli na svobodě, na řízení může nadlouho zapomenout.