Hlídka byla po příjezdu na místo kontaktována svědkem události. "Svědek ve věci uvedl, že přítomný muž se potýkal se ženou, držící dětský kočárek s malým dítětem. Tento muž měl po něm požadovat, aby přivolal policii, což svědek události následně učinil. Strážníci se obrátili na muže, jenž měl být účastníkem této potyčky. Ten jim vzápětí vysvětlil celou situaci," uvedla mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková.

Muž se nacházel v budově magistrátu města, kam přijel na jízdním kole. Své jízdní kolo uzamkl a ponechal je v kolostavu. "Když vycházel z budovy, uviděl u svého jízdního kola ženu s dětským kočárkem a neznámého muže. Ten právě přeštípával kleštěmi zámek u jeho kola. Kleště potom podal ženě s kočárkem, která je ihned uschovala mezi ostatní předměty do úložné části kočárku. "Majitel kola se dvojici pokoušel zadržet, přitom mu však pachatel vyrazil mobilní telefon z ruky a dal se na útěk. Žena s kočárkem se též snažila rychle odejít. To se jí však nepodařilo díky rychlému příjezdu strážníků. Šestadvacetiletá žena z Vodňanska odmítala podat jakékoliv vysvětlení k celé věci a uváděla, že svého komplice nezná. Nakonec ale strážníkům sdělila, že se jedná o jejího partnera a vše přiznala," popsala událost mluvčí městské policie.

Na místo byla mezitím přivolána hlídka Policie ČR, která si celou věc převzala k dalšímu šetření. Ženu si policisté převezli na obvodní oddělení.