K incidentu podle mluvčí městské policie Věry Školkové došlo krátce před pátou odpolední, kdy hlídka strážníků prováděla běžnou kontrolní činnost na vlakové stanici Jižní zastávka. "Strážníci v čekárně nalezli spícího muže ve společnosti několika lahví od alkoholu. Když ho vzbudili a vyzvali k prokázání totožnosti, z jeho úst se na adresy strážníků snesla řada urážek," přiblížila.

Muž ani na opakované výzvy strážníků nereagoval, proto ho poučili o tom, že bude ke zjištění totožnosti předveden na policejní služebnu. Ten však odmítl strážníky následovat ke služebnímu vozidlu a místo toho jim začal vyhrožovat ublížením na zdraví. "O několik vteřin později skončil v poutech. Strážníci ho následně převezli na obvodní oddělení policie na třídě 28. října," popsala Školková.

Přítomní policisté zjistili, že se jedná o šestačtyřicetiletého muže z Jindřichohradecka. Strážníci ho po poučení o dalším postupu z policejní služebny propustili.

"Šestačtyřicetiletý muž se bude nyní zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci, znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci a z přestupku proti občanskému soužití," shrnula mluvčí. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.