Věra Školková, mluvčí Městské policie České Budějovice, uvedla, že strážníci na místě zastihli dva muže a ženu, která se snažila rychle zmizet. "Před jejími společníky sedícími na lavičce leželo několik plastových lahví od vypitého alkoholu," popsala situaci.

Dodala, že strážníci po kontrole totožností přítomných osob zjistili, že se jedná o šestadvacetiletého muže z Českých Budějovic, dvaačtyřicetiletého muže a čtyřicetiletou ženu z Českobudějovicka.

Strážníci přítomné osoby poučili o tom, že v těchto místech je požívání alkoholu obecně závaznou vyhláškou města zakázáno. Muži dle jejich slov o tomto zákazu nevěděli. "Jeden z nich měl přitom značné potíže s komunikací a nebyl téměř schopen chůze. Strážníci ho proto následně podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol," řekla Věra Školková s tím, že muž nadýchal alarmující výsledek 4,02 promile. "Strážníci tak na místo přivolali lékaře zdravotnické záchranné služby, který rozhodl o způsobilosti muže k pobytu na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici. Tam ho strážníci vzápětí převezli a muže předali do rukou zdravotníků," uvedla mluvčí.

Doplnila, že tím však případ pro dvaačtyřicetiletého muže neskončil. Z přestupku proti pořádku v územní samosprávě se bude po vystřízlivění zpovídat správnímu orgánu. Za přestupek mu hrozí pokuta až 100 tisíc korun, případně i omezující opatření.