Zjevně podnapilý muž s plechovkou piva v ruce se procházel mezi projíždějícími vozidly po frekventované českobudějovické Pražské třídě. Zasáhnout musela hlídka městské policie. S podnapilým mužem však měli podle tiskové mluvčí městské policie Věry Školkové strážníci ještě plné ruce práce. Jeho agresivní chování skončilo nasazením služebních pout a pobytem na záchytné stanici.

"Ve středu 24. února krátce před osmou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o podnapilém muži, který měl vstupovat pod kola projíždějících vozidel na Pražské třídě u obchodního centra IGY. Strážníci na místě zastihli jim známého čtyřiadvacetiletého muže z Českých Budějovic. Ten si na výzvu strážníků odmítl nasadit roušku a souhlasil i s uložením pokuty," uvedla k případu Věra Školková.

"Vzápětí však muž začal hlasitě pokřikovat na cestující čekající na blízké zastávce autobusu. Na výzvy strážníků přitom nereagoval a jeho agresivita vůči strážníkům se začala stupňovat. Přitom opět začal nekontrolovaně vstupovat do vozovky. Strážníkům se navzdory předchozímu odporu muže podařilo podrobit ho orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 1,96 ‰. Následně rozhodli o jeho převozu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici," popsala další dění Věra Školková.

Když však strážníci provinilce vyzvali k nastoupení do služebního vozidla, muž se proti nim postavil se zaťatými pěstmi a snažil se zaútočit na jednoho z nich. Strážníci proti němu museli použít donucovací prostředky a nasadit mu služební pouta. V těch poté absolvoval převoz na záchytnou stanici, kde si ho již bez pout převzal zdravotnický personál.

"Tím však případ pro čtyřiadvacetiletého agresora neskončil. Po vystřízlivění se bude zpovídat z přestupku podle krizového zákona. Dalším šetřením případu se bude zabývat příslušný správní orgán," doplnila Věra Školková.

Při dalším zásahu hrál velkou roli městský kamerový systém. Právě díky bystrému oku městské kamery se podařilo ve středu ráno českobudějovickým strážníkům vypátrat dvě třináctileté dívky z dětského diagnostického ústavu na útěku. 

"Ve středu v půl deváté ráno spatřil operátor městského kamerového systému na kameře v Chelčického ulici dvě zjevně nezletilé dívky, jejichž podoba odpovídala dvěma celostátně hledaným dětem. Na místo okamžitě zamířila hlídka městské policie. Strážníci obě dívky zastihli u vchodu do jednoho z domů. Po ověření jejich totožnosti se ukázalo, že se skutečně jedná o dvě svěřenkyně dětského diagnostického ústavu na útěku. Strážníci obě dívky předali do rukou přivolaných policistů," uvedla k zásahu Věra Školková.