Dvaadvacetiletého zjevně podnapilého muže na kole strážníci již dobře znali. Když ho zastavili, odmítal mít s nimi co do činění, tvrdil, že spěchá do centra města, snažil se policejní vůz objet a pokračovat v cestě. Tomu však strážníci zabránili. Podle policejní mluvčí Věry Školkové při orientační dechové zkoušce na alkohol muži naměřili výsledek bezmála 2,30 ‰. Proto se strážníci rozhodli muže odvézt na protialkoholní záchytnou stanici.

Muž si to však nechtěl nechat líbit a nešetřil nadávkami na adresu policistů, jednomu z nich se dokonce odvážil plivnout do obličeje. Nadával i přivolaným zdravotníkům. Ti u něj zjistili při lékařské prohlídce drobné poranění hlavy a museli dotyčného doprovodit do českobudějovické nemocnice. Nakonec se však cyklistu podařilo umístit na protialkoholní záchytnou stanici.

"Dvaadvacetiletý muž z Českých Budějovic si na své konto přičte celou řadu přestupků. Řízení vozidla pod vlivem alkoholu, za který mu hrozí pokuta od 2,5 do 20 tisíc korun, jakož i přestupek neuposlechnutí výzvy a znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci. Dalším šetřením případu se bude zabývat správní orgán," přibližuje Věra Školková.