V sobotu 30. prosince krátce po 10 hodině vyjížděla hlídka městské policie na Pražské předměstí. Tam měl sedmapadesátiletý muž se psem křičet a mávat kolem sebe teleskopickým obuškem. Oznámení podala žena s kočárkem, která se bála o své zdraví. Po příjezdu strážníků žena ukázala na rozčíleného muže v Neplachově ulici. „Důrazné výzvy strážníků, aby zbraň odložil, bez odporu uposlechl,“ popisuje mluvčí strážníků Věra Školková.

Německý ovčák však neustále štěkal a muž, který jeho agresivní chování sám vyvolal, měl co dělat, aby psa uklidnil.

„Důvodem agresivního jednání muže byl údajně pes, kterého venčila rodina s dítětem. Muž si stěžoval na to, že pes pobíhá bez vodítka a cítil se jím ohrožen. Žádný zákon ani vyhláška však povinnost míst psa na vodítku v těchto místech nestanoví. Jak strážníci zjistili, žena měla svého psa na vodítku a pes byl zcela klidný,“ uvádí Věra Školková. Rozčílený muž ale dále vyjmenovával prohřešky místních obyvatel.

Kromě psů bez vodítka se mu nelíbila jízda cyklistů po chodníku, ale strážníci mu vzápětí vysvětlili, že se jedná o cyklostezku. Muž si ale podle slov mluvčí stál za svém a strážníkům řekl, že výhrůžkami a použitím teleskopického obušku hodlá pořádek udržovat nadále. „Mezitím se k hlídce městské policie přihlásila obyvatelka Neplachovy ulice, která popsala podobný zážitek s dotyčným mužem,“ dodává mluvčí. Případ si převzala Policie ČR a za přestupek proti občanskému soužití hrozí muži pokuta až 20 tisíc korun.