Ve středu 24. února krátce před osmou hodinou večerní vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o podnapilém muži, který měl vstupovat pod kola projíždějících vozidel na Pražské třídě u obchodního centra IGY. Strážníci na místě zastihli jim známého čtyřiadvacetiletého muže z Českých Budějovic. Ten si na výzvu strážníků odmítl nasadit roušku a souhlasil i s uložením pokuty. Vzápětí však začal hlasitě pokřikovat na cestující čekající na blízké zastávce autobusu. Na výzvy strážníků přitom nereagoval a jeho agresivita vůči strážníkům se začala stupňovat. Přitom opět začal nekontrolovaně vstupovat do vozovky. Strážníkům se navzdory předchozímu odporu muže podařilo podrobit ho orientační dechové zkoušce na alkohol s výsledkem 1,96 ‰. Následně rozhodli o jeho převozu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici. Když ho však vyzvali k nastoupení do služebního vozidla, muž se postavil proti strážníkům se zaťatými pěstmi a snažil se zaútočit na jednoho z nich. Strážníci proti němu museli použít donucovací prostředky a nasadit mu služební pouta. V těch poté absolvoval převoz na záchytnou stanici, kde si ho již bez pout převzal zdravotnický personál.

Tím však případ pro čtyřiadvacetiletého agresora neskončil. Po vystřízlivění se bude zpovídat z přestupku podle krizového zákona. Dalším šetřením případu se bude zabývat příslušný správní orgán.

Strážníci díky kameře vypátrali dvě třináctileté dívky na útěku

Ve středu v půl deváté ráno spatřil operátor městského kamerového systému na kameře v Chelčického ulici dvě zjevně nezletilé dívky, jejichž podoba odpovídala dvěma celostátně hledaným dětem. Na místo okamžitě zamířila hlídka městské policie. Strážníci obě dívky zastihli u vchodu do jednoho z domů. Po ověření jejich totožnosti se ukázalo, že se skutečně jedná o dvě svěřenkyně dětského diagnostického ústavu na útěku. Strážníci obě dívky předali do rukou přivolaných policistů. 

Věra Školková