Ten se chystal po odchodu hostů uzamknout vstupní dveře podniku. Ještě předtím se dle slov Věry Školkové, mluvčí městské policie České Budějovice, chtěl jako vždy přesvědčil, zda se nějaký host „nezapomněl uvnitř. "

Tentokrát skutečně nalezl na veřejných toaletách spícího muže, který se pravděpodobně rozhodl přečkat zde noc. Když nebyl k probuzení, vyjížděli na pomoc strážníci," přiblížila páteční situaci. Ti ale měli s mužem bez domova nakonec ještě plné ruce práce.

"Strážníkům se podařilo otevřít toaletu, kde nalezli jim známého osmačtyřicetiletého muže bez domova. Krvácející zranění muže v obličeji přimělo strážníky přivolat na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu," vyprávěla Věra Školková. Dodala, že zdravotníci poté muže za asistence strážníků v sanitním vozidle převezli k lékařskému ošetření do českobudějovické nemocnice. "Tím však potíže s pacientem neskončily. Když si muž vyslechl, že zbytek noci stráví na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici, začal se bránit. Strážníci tak vyjížděli do zdravotnického zařízení znovu. Za jejich asistence se pak podařilo zdravotníkům umístit muže na lůžko," dodala.