Několik let týral družku šestadvacetiletý násilník z Prachaticka. Bil ji, vyhrožoval, svazoval a bránil v pohybu.

„Zahájili jsme trestní stíhání na základě oznámení jeho partnerky z Českobudějovicka,“ říká jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.
„Od léta 2004 ve společném bytě ve Volarech a později v Českých Budějovicích ženu psychicky, fyzicky i ekonomicky týral. Násilník svoji družku bil po celém těle, například násadou od smetáku, svazoval jí nohy a zamykal s dětmi na celou noc do pokoje. Okna zatloukal hřebíky a zabavil jí klíče od bytu.“

Žena nesměla chodit ven, výjimkou byla cesta na poštu pro sociální dávky a přídavky na děti. Muž jí peníze po zaplacení nájmu a nákupu vzal.
„Svou družku opakovaně bil a vyhrožoval jí. Situace vyvrcholila před několika dny, kdy vnikl k ženě do nového bytu, kam se s dětmi přestěhovala. Opět ji napadl a vyhrožoval jí.“

Kriminalisté muže obvinili z trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí, porušování domovní svobody, vydírání, omezování osobní svobody a nebezpečného pronásledování. Muž je nyní v policejní cele.

„Od počátku roku evidujeme tři desítky případů vykázání násilníka ze společné domácnosti,“ doplňuje Dana Bedlánová, vedoucí českobudějovického Intervenčního centra pro pomoc obětem domácího násilí.