Utíkal mezi domy do Komenského ulice, ale příliš daleko se nedostal. Podle mluvčího městské policie Václava Supa totiž kolem shodou okolností právě projížděli strážníci. Prchajícího muže s dámskou kabelkou v ruce si tak nemohli nevšimnout. Otočili auto a okamžitě vyrazili za ním. „Při pátrání byla hlídka zastavena ženou, která původní domněnku potvrdila. Uvedla totiž, že před několika málo okamžiky jí byla neznámým mužem odcizena kabelka, kterou měla při sobě," popisuje mluvčí Sup.

Hlídka spatřila muže opodál, na výzvy k zastavení ale nereagoval. Jeden strážník proto běžel až do Pivovarské ulice a druhý nadjel autem, aby pachateli zkřížil možnou únikovou trasu.

„V dalším útěku mu strážník zabránil uchopením za oděv a svedením na zem. Zde mu byla nasazena pouta a muž byl omezen na osobní svobodě až do příjezdu hlídky policie, která si událost od strážníků převzala k dořešení," doplnil Václav Sup.

Motiv neprozradil

K motivům svého prvního konfliktu se zákonem se muž při zadržení nevyjádřil. Zato však prý usedavě plakal. Zřejmě dobře věděl proč. Policie ho totiž stíhá pro krádež na osobě. Pokud mu soud prokáže vinu, může vyfasovat až dvouletý pobyt za mřížemi. Vzhledem k jeho dosavadní bezúhonnosti je však reálnější alternativní trest obecně prospěšných prací nebo podmíněný trest.