S důrazným varováním pro rodiče ze Zlivska přicházejí jihočeští policisté. Po okolí se totiž pohybuje muž v černém terénním vozidle, který láká školáky na sladkosti. Prozatím oslovil dvě děti, ani jedno však k němu naštěstí nenastoupilo. Policie přesto upozorňuje, že opatrnosti rozhodně není nikdy dost.

„Ve středu večer jsme přijali oznámení od matky žáka, který se vracel ze školy domů. U odbočky k letnímu kinu si povšiml terénního vozidla, jež přijíždělo ve směru od hřiště. Podle popisu se pravděpodobně jednalo o Hummer černé barvy s tmavými skly,“ popsala budějovická policejní mluvčí Regina Tupá. Za volantem seděl asi 30 – 40letý muž s velmi krátkým sestřihem takzvaně na ježka. Měří 180 až 190 centimetrů a je štíhlé postavy. Na ruce má tetování od zápěstí po loket a na prostředníčku nosí velký prsten ze žlutého kovu.

„Stáhl okénko a zavolal na chlapce, že mu dá bonbony. Ten ale odmítl nastoupit a muž ujel,“ doplnila mluvčí Tupá. Dodala, že obdobný případ se stal minulý týden i v Pištíně, kde dotyčný oslovil nezletilou školačku. Policisté proto neprodleně informovali zlivskou radnici i základní školu, které vydaly varování.

"Tuto zprávu jsme získali od maminky uvedené žákyně. Děti jsme poučili a na prvním stupni si s nimi zahráli i podobné scénky. Lidé nám volají, ale uklidňujeme je, že to snad není až zas tak vážné. Přesto si teď víc rodičů pro děti chodí nebo je do i ze školy vozí autem,“ řekla zástupkyně ředitele školy Dana Havlová. Stejně hovořil i starosta města Jan Koudelka.

Potvrdil, že informaci o případu obdržela radnice ve středu v dopoledních hodinách a ihned ji zveřejnila prostřednictvím obecního rozhlasu. „Měli jsme pak několik telefonátů k vyjasnění celé situace,“ uvedl Koudelka.

Jednou z maminek, které se tato zpráva osobně dotkla, je například Markéta Drdová ze Zlivi. Zdejší základní školu totiž navštěvují i její dvě děti. „Většinou je vozím i vyzvedávám autem, takže se samy moc nepohybují. Příjemné mi to však určitě není, je to hodně nebezpečná situace. Doufám proto, že se celá záležitost co nejrychleji objasní,“ reagovala Drdová.