Křik, údery do zdi a do dveří vzbudily ve čtvrtek večer pozornost obyvatel jednoho z ubytovacích zařízení v Suchém Vrbném. Ti na pomoc přivolali hlídky městské policie. Muže, který se pustil do sporu se svou partnerkou v přítomnosti dítěte, strážníci z bytu vykázali. O hodinu později však strážníci na stejné místo podle tiskové mluvčí městské policie Věry Školkové vyjížděli znovu.

"Ve čtvrtek 3. prosince v půl jedenácté večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o hádce obyvatel ubytovacího zařízení v Suchém Vrbném. Strážníky dovnitř vpustil muž, který událost oznamoval a ukázal jim byt, ze kterého měla hádka vycházet. Strážníci v něm nalezli ženu s dítětem v náručí a muže, kteří se vzájemně slovně napadali. Žena se strážníkům svěřila, že má obavy ze svého partnera, který hádku vyvolal," uvedla k incidentu Věra Školková a dodala, že k užívání ubytovacích prostor měla oprávnění pouze zmíněná žena, proto strážníci muže z bytu vykázali. Šestadvacetiletý muž však nehodlal místo opustit a na zákonné výzvy nereagoval. Za použití donucovacích prostředků skončil v poutech strážníků. Ti muže i celý případ předali k dalšímu šetření přivolaným příslušníkům Policie ČR.

"Krátce po jedné hodině ranní vyjížděla hlídka městské policie do Suchého Vrbného na opětovné oznámení o křiku vycházejícím z pokoje ubytovny. Muž se mezitím na místo vrátil řešit nedořešené spory. V důsledku další hádky s partnerkou se pokusil se o sebevraždu. Přitom si způsobil řezné zranění na předloktí ruky, které si vyžádalo okamžité lékařské ošetření a převoz do českobudějovické nemocnice," popsala další dění na ubytovně Věra Školková. Strážníci i přivolaní policisté poskytovali muži první pomoc až do příjezdu zdravotníků. Případem se bude dále zabývat Policie ČR.

V minulých dnech zasahovali strážníci například na náměstí Přemysla Otakara II. Hlasitá potyčka dvou mužů na náměstí Přemysla Otakara II. vzbudila v pondělí v noci pozornost místních obyvatel. Zasáhnout musela hlídka městské policie. "Jeden z účastníků potyčky se strážníky spolupracoval, druhý z nich skončil v poutech strážníků na policejní služebně," zmínila Věra Školková.

V pondělí 30. listopadu krátce před půlnocí vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o rušení nočního klidu dvěma muži na Náměstí Přemysla Otakara II. Strážníci na místě zastihli dva muže odpovídající popisu. "Na výzvu strážníků k prokázání totožnosti však předložil své osobní doklady pouze jeden z nich. Druhý z nich nejen že neměl u sebe žádný osobní doklad, ale nebyl schopen ani uvést své bydliště. Strážníci proto rozhodli o jeho převozu na nejbližší služebnu Policie ČR. S tím však dotyčný muž nesouhlasil a odmítl nastoupit do služebního vozidla. Když ani na opakované zákonné výzvy nereagoval, strážníci proti němu použili donucovací prostředky a muž převoz absolvoval v jejich služebních poutech," uvedla Věra Školková. Na Obvodním oddělení Policie ČR přítomní policisté zjistili, že se jedná o třicetiletého muže z Jindřichohradecka. Po poučení o dalším postupu ho strážníci propustili.

Oba dva muži se nyní budou zpovídat z přestupku rušení nočního klidu, jakož i přestupku podle krizového zákona za porušení zákazu nočního vycházení. Třicetiletý muž si na své konto přičte i přestupek neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.

Ve stejný den sedmadvacetiletá žena z Táborska usedla dopoledne za volant osobního vozidla a vydala se do ulic jihočeské metropole. To však pod vlivem omamných a psychotropních látek a navíc se zákazem řízení. K jízdě přibrala i jednoho spolujezdce. Řidička skončila v rukou policistů.

"V pondělí 30. listopadu krátce po jedenácté hodině dopolední prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v Okružní ulici. Od Trocnovské ulice právě přijíždělo vozidlo zn. Škoda, jehož řidička nerespektovala zákazové dopravní značení. Strážníci vozidlo vzápětí zastavili a ženu vyzvali k předložení dokladů potřebných k řízení vozidla. Žena však u sebe doklady neměla a strážníky se snažila přesvědčit, že je zapomněla v garáži. Ti její řidičské oprávnění následně prověřili v registru řidičů, kde se ukázala jiná skutečnost. Žena totiž žádný řidičský průkaz nevlastnila," konstatovala Věra Školková. Průkaz byl ženě odebrán v důsledku vysloveného zákazu řízení všech motorových vozidel. Strážníci mezitím na místo přivolali hlídku Policie ČR, která u ženy provedla orientační dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem. "Pozitivní výsledek naopak ukázal test na přítomnost omamných a psychotropních látek. Policisté si celý případ převzali k dalšímu šetření. Ženu čeká obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, jakož i z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila Věra Školková.