Jednomu z cestujících došla trpělivost a krátce po 18. hodině zavolal strážníky. Když přijeli na místo, jeden z povedené dvojice ležel na zemi, druhý se potácel mezi lidmi procházejícími kolem a nadával jim. Ležící muž podle mluvčí městské policie Věry Školkové na výzvu strážníků okamžitě vstal a předložil jim své doklady. "Dvaadvacetiletý muž z Jindřichohradecka byl schopen samostatné chůze a bylo zjevné, že potíže se strážníky si přivolal jeho společník. Strážníci tohoto muže z místa vykázali a přistoupili k pokřikujícímu muži," popsala Věra Školková.

Výtržník ale odmítl předložit své doklady a nadávkami počastoval i hlídku strážníků. Nakonec si dal říct a občanský průkaz ukázal.

Šestadvacetiletý muž z Bruntálska měl značné problémy s chůzí a neustále padal. Strážníci ho proto vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol. Muž se však nadále vzpíral a odmítl ji. Strážníci se následně rozhodli, že podnapilého převezou na protialkoholní záchytnou stanici. Na výzvu strážníků, aby nastoupil do služebního vozidla, však nereagoval a snažil se strážníky odstrčit. K pobytu na protialkoholní záchytnou stanici nakonec putoval ve služebních poutech.

Po vystřízlivění se bude šestadvacetiletý muž zpovídat z přestupků veřejného pohoršení a neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. Za ně mu hrozí pokuta do 10 tisíc korun.