Krátce 
po půl deváté totiž tato dvojice přepadla pobočku České spořitelny 
v blízkosti prodejny Billa.
Podle jihočeské policejní mluvčí Štěpánky Uhlířové 
se pokus loupeže přes důkladnou přípravu pachatelů nezdařil. Zhatil ho klient, který vstoupil dovnitř jen o pár okamžiků později. „Ten svým příchodem lupiče nejspíše vyrušil a ti se rozhodli banku opustit. Otočili se a utekli neznámo kam. Žádné peníze si tedy neodnesli ani nezpůsobili jinou škodu na majetku. Nikdo nebyl zraněn," uvedla Štěpánka Uhlířová.

Lupiči přepadli banku asi půl hodiny po jejím otevření. Před vstupem se maskovali. Jeden vsadil na zelenou maskáčovou kuklu, druhý na tmavé sluneční brýle a černý šátek nebo šálu přes nos a ústa. Oba měli sportovní obuv, jeden bílé a druhý černé barvy. „Rovněž měli oba na hlavě kšiltovky a kapuce. Na rukou měli natažené bílé chirurgické rukavice," doplnila policejní mluvčí. Ozbrojeni údajně nebyli. Ze záznamu bezpečnostních kamer je patrné, že s sebou nesli menší plastové láhve, zřejmě s čajem. Vyšetřovatelé se proto domnívají, že mohli být buď tak vystresovaní, že pití v rukou zapomněli, nebo se jen pokusili o nejapný vtip s cílem někoho pořádně vystrašit.

"Velmi náročný den"

Mluvčí České spořitelny Klára Pačesová našemu Deníku potvrdila, že další zákazníci se kvůli nim ten den k vyřízení svých záležitostí na přepážkách už nedostali. „Naše pobočka v Táboře byla ve středu 14. srpna po celou provozní dobu uzavřena, a to nejen z důvodu policejního vyšetřování, ale také proto, že to byl pro zaměstnance pobočky velice náročný den. Ve čtvrtek už pobočka fungovala v klasické otevírací době," poznamenala Klára Pačesová.

S dopadením neúspěšných lupičů můžete pomoci i vy. Pokud jste kolem půl deváté viděli v okolí spořitelny či parkoviště u Billy dva asi dvacetileté štíhlé mladíky 
s výškou kolem 180 centimetrů v tmavém oblečení nebo zaregistrovali pohyb podezřelého vozidla, ozvěte se na bezplatnou linku 158 nebo táborským kriminalistům na číslo 974 238 441. Video najdete na www.policie.cz.