Dle slov Lenky Krausové, jihočeské policejní mluvčí, je na místo vyslal operační důstojník s tím, že zde mělo dojít k vloupání do jednoho z hotelů. "Policisté se na místě spojili s oznamovatelem, který jim popsal podezřelého muže, který se při jejich příjezdu dal na útěk," popsala situaci policejní mluvčí.

Ilustrační foto.
Strážníci vytáhli muže z rybníka

Dodala, že policisté nezaváhali a okamžitě se vydali propátrávat okolí s cílem dopadnout podezřelého. Jejich kroky zamířily k Mlýnské stoce, kde propátrávali břehy a blízké okolí.

Vrtulník byl povolán k těžkému úrazu lyžaře na Kramolíně.
Na Kramolíně se těžce zranil lyžař z Německa

"Při tom zaslechl jeden z policistů bolestivé sténání, rozhodl se z levého břehu přebrodit stoku na druhou stranu, kde nalezl ležícího muže úpícího bolestí. Podle popisu oznamovatele odpovídal podezřelému muži. Policisté, viditelně podchlazeného muže, vysvlékli z mokrého oblečení, zabalili do termo-izolační folie a přivolali zdravotnickou záchrannou službu," řekla Lenka Krausová s tím, že muži do jejich příjezdu zajistili neodkladnou péči.

Požár chaty v Kostelci.
Jihočeští hasiči vyráželi k požáru chaty i elektrostanice

Po jeho ošetření v nemocnici putoval podezřelý na obvodní oddělení České Budějovice - město, kde měl policistům možnost vysvětlit, co na místě oznámení dělal. Případ si následně převzali českobudějovičtí kriminalisté, neboť se ukázalo, že podezřelý, dvaatřicetiletý muž, není na poli trestné činnosti nováčkem a má kriminalistům co vysvětlovat.