Primátor města České Budějovice Jiří Svoboda, uvedl, že z celkového počtu 10 374 projednávaných případů bylo 6927 dopravních prohřešků. "Řidiči porušují pravidla i tím, že neoprávněně zastavují či stojí na místech, kde nemohou a jsou nepoučitelní. Trvalé a časté jsou bohužel i jízdy pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek a s tím spojených odmítnutí vyšetření ke zjištění alkoholu v krvi,“ řekl primátor města.

Ilustrační foto
Krajský soud řeší útok mezi bezdomovci sekyrou do hlavy

Jan Kostík,vedoucí správního odboru magistrátu, dodal, že ve statistice je dále zaznamenáno 309 případů překročení nejvyšší dovolené rychlosti a 122 řízení bez platného řidičského oprávnění. "Vůbec nejvyšší meziroční nárůst byl evidován v případech užití technicky nezpůsobilých motorových vozidel, k čemuž došlo v pěti stech padesáti jedna případech," uvedl konkrétně.

Celkem bylo vloni na pokutách uloženo 11,4 milionu korun a uděleno 413 zákazů řízení motorových vozidel. Po dopravních prohřešcích zaujímají neslavné druhé místo přestupky na úseku veřejného pořádku, kam spadá například občanské soužití a přestupky proti majetku.