Dramatický policejní zásah zažili lidé v panelovém domě na Pražském předměstí. Devětačtyřicetiletý psychicky nemocný muž se ve čtvrtek před 16. hodinou zabarikádoval v bytě 
ve druhém patře a odmítal převoz do nemocnice, kam ho kvůli akutním problémům poslal jeho ošetřující lékař.

Podle vedoucího budějovického Oddělení hlídkové služby Policie ČR podporučíka Vítězslava Láda pacient nechtěl otevřít dveře a se stupňující se intenzitou vyhrožoval, že  napadne přítomné záchranáře krumpáčem. Protože se v bytě nacházel i jeho otec (79) a hrozilo, že ho agresor může jakkoliv zranit, požádali policisté o pomoc kolegy ze zásahové jednotky.

„Členové týmu vyrazili vstupní dveře beranidlem 
a kryti balistickým štítem vnikli do chodby bytu.  Muž tam na ně skutečně zaútočil a zasekl jim krumpáč do štítu," popsal podporučík Lád. Ke zklidnění rozrušeného a nepříčetného útočníka nakonec policisté použili taser. To je speciální zbraň, jež funguje 
na principu elektrického šoku. Vystřeluje dva dráty, které vedou proud, a dokáží vyprodukovat napětí až 50 tisíc voltů. Oběť tak na několik minut zcela ochromí. Zasažený člověk  sice zůstane při vědomí a vnímá okolí, ale není schopen ovládat své svalstvo.

„Po zásahu byl agresor předán do další péče lékaři. Skončil na traumatologickém oddělení v českobudějovické nemocnici a poté na psychiatrii. Otci se naštěstí nic nestalo," doplnil policista Vítězslav Lád. Jeho slova potvrdila i mluvčí jihočeské záchranné služby Petra Kafková. Ta zároveň uvedla, že lékařské ošetření nesouviselo ani tak se samotným zákrokem, ale spíš s pacientovým aktuálním psychickým stavem.

„Při použití taseru zpravidla nebývá asistence lékaře zapotřebí. Přístroj člověka sice znehybní, ale protože ochromuje pouze příčně pruhované svalstvo, není nebezpečný. Jediné riziko by mohlo nastat u kardiaků, a to třeba vlivem stresu," vysvětlila Petra Kafková.