Mezi oběma stranami došlo k vzájemným fyzickým útokům, které skončily poraněním člena ochranky Miloše M. i pravděpodobného iniciátora Sergeje S. Všichni čtyři muži nyní čelí stojí před okresním soudem. Státní zastupitelství je viní z výtržnictví a úmyslného ublížení na zdraví. Při uznání viny jim hrozí až tříletý nepodmíněný trest odnětí svobody.

Na včera zahájené hlavní líčení se dostavili pouze vyhazovači. Sergej S. se na poslední chvíli omluvil kvůli údajnému onemocnění svých dětí. Z výpovědi trojice obžalovaných kamarádů vyplynulo, že  spor odstartovalo fyzické napadení  Tomáše P. (32), který v klubu pracuje jako takzvaný dýdžej a v případu vystupuje jako svědek.

Sergej S. ho údajně bezdůvodně udeřil pěstí 
do krku a následně jím mrštil proti vstupním dveřím. Sám Tomáš P. vypověděl, že se s cizincem setkal při přecházení parketu a možná do něj nechtěně strčil, aby mohl volně projít.  Přestože se mu okamžitě omluvil, obžalovaný prý reagoval  nečekaným násilím.

„Kolikrát tam chodí lidi, kteří si myslí, že jsou páni Budějovic, házejí po barmanech skleničky a podobně. Někdy jsou fakt hodně agresivní," vypovídal svědek. Když ho obžalovaný Sergej S. prohodil dveřmi do předsálí klubu, napadený to oznámil členovi ostrahy Milošovi M., který byl toho večera jako jediný ve službě.

Radek N. a Jan H. byli na diskotéce soukromě. Miloš M. prý hosta slušně upozornil, aby místo opustil a ten se s ním začal dohadovat a poté jej fyzicky napadl. Když zbývající dva obžalovaní viděli, že má jejich kamarád problémy, Jan H. 
se rozhodl zasáhnout.

Společně s Milošem M. chytli Sergeje S. za oděv a snažili 
se ho vyvést ven. Ten se ovšem aktivně bránil a oba muže fyzicky napadal. Výpovědi obžalovaných a svědka Tomáše P. se v tomto bodě liší. Zatímco vyhazovači shodně uvedli, že Sergeje S. vyváděli Miloš M. a Jan H. a Radek N. se do tohoto vůbec nezapojoval, svědek vypověděl, že muže vedli Jan H. a Radek N., protože Miloš M. se vzpamatovával z úderu pěstí, při kterém mu agresor S. způsobil krvavé zranění nad okem.

Obžalovaný Miloš M. uvedl, že jakmile dostali 
s kolegou Janem H. útočníka ven před klub, vyhrocená situace se na chvíli uklidnila. 
Do sporu totiž zasáhl i údajný kamarád Sergeje S., který 
se za vzniklé problémy omlouval. Miloš M. se s tímto mužem normálně bavil, když zničeho nic dostal od Sergeje S. ránu pěstí.

„V tu chvíli mezi nás vstoupil pan N., který se snažil situaci uklidnit. Pan S. se ale ke mně stále přibližoval a chtěl mě napadnout. Odkopl jsem ho nohou, ale on udělal jen krok dozadu a šel na mě znova. Tak jsem mu dal jednu ránu pěstí. Byl v šoku a šel pryč, tím to bylo ukončeno," vypovídal Miloš M.

Druhý obžalovaný Jan H. popisoval scénu podobně. Řekl, že když Sergej S. napadl Miloše M. u šaten klubu, chytil ho za ruku a společně ho vyváděli ven. Údajný agresor 
se tomu aktivně bránil a docházelo k dalším útokům. Zákrok Miloše M. byl podle Jana H. adekvátní a přiměřený, 
v dané situaci se nic jiného ani nedalo dělat.

„Majitel po nás chce, abychom se k zákazníkům chovali slušně. Pokud už dojde k nějakému konfliktu, nejdřív přijdeme a slušně vyzveme hosta, aby klub opustil. Taky jsme rádi, když se nemusíme s nikým šťouchat. Alkohol ale dělá divy a pan S. byl určitě pod jeho vlivem," zmínil obžalovaný Jan H.

Shodně vypovídal i obžalovaný Radek N. Ten ve svém projevu potvrdil tvrzení svých kolegů, že obžalovaného Sergeje S. vyváděli z klubu oni, on sám se nijak fyzicky nezapojoval. Původně chtěl, ale Jan H. byl prý rychlejší. Pomoc kamarádovi Miloši M. byla samozřejmá a automatická, pokud by nechali Sergeje S. pokračovat v jeho jednání, bitka mohla mít mnohem závažnější následky.

Radek N. se prý zapojil pouze před venku před klubem, kdy chtěl napjatou situaci uklidnit a vstoupil mezi Miloše M. a Sergeje S., aby jim zabránil v dalším napadání.

„Pan S. poskakoval před klubem a pořád něco hulákal. Přitom máchal rukama, když jsem viděl, jak je agresivní, raději jsem se uhnul, abych nedostal taky. Řekl bych, že Milošův zákrok byl nezbytný 
a nutný," popisoval Radek N.

Po následující výpovědi provozní klubu Pavly N. soud odročil jednání na 23. června. Plánuje vyslechnout soudního lékaře a znalce Zdeňka Šenkýře a obžalovaného Sergeje S., poté už zřejmě přijdou na řadu závěrečné návrhy 
a vyhlášení rozsudku.