V pondělí kolem poledne totiž bezdůvodně zaútočil na dva nevinné muže – bezdomovce, jenž vybíral popelnice, a svědka, který se snažil napadenému pomoci. Oba skončili v nemocnici.

„Při následné výpovědi pracovník ochranky potvrdil, že ke zmiňovanému incidentu skutečně došlo a to jen kvůli tomu, že jím napadený muž se psem vybíral odpadky z kontejneru a údajně kolem sebe dělal nepořádek. Proto prý muže udeřil teleskopickým obuškem a pronásledoval ho až před železniční polikliniku, kam se oběť snažila skrýt,“ popsal mluvčí strážníků Václav Sup. Dodal, že se muži napadali přímo uprostřed čtyřproudé silnice, zastavili kvůli tomu dokonce provoz.

Následně se do sporu zapojil i starší svědek, který chtěl napadeného bezdomovce zachránit. Rozzuřený útočník ho proto srazil k zemi. „Tento muž spadl na zem tak nešťastně, že mu musela být zavolána záchranná služba. Ta si nakonec odvezla i napadeného bezdomovce, který skončil kvůli poranění ruky na úrazové ambulanci,“ doplnil mluvčí Sup.

Na místo následně dorazili policisté, kteří si převzali případ k došetření. V případě uznání viny a odsouzení hrozí útočníkovi až dvouletý pobyt za mřížemi.