Po jedenácté v noci si muž (ročník 1972) vyrazil na cesty ve Fordu Ranger. Na silnici mezi obcemi Olešnice a Petříkov se ho policisté snažili zastavit, použili výstražné a zvukové zařízení svého auta, ale muž nereagoval a ujížděl dále na Petříkov.

Mluvčí policie Milan Bajcura přiblížil: „Se svým teréňákem sjel na lesní cestu a ujížděl několik desítek metrů místním prostorem, kde však uvízl. Poté z vozidla vyskočil a schoval se v blízkém křoví. Strážci zákona však věděli, o koho se jedná, a znali jeho mobilní telefonní číslo. Pak již nebyl problém mu zavolat a zvonění se ozvalo pár metrů od nich.“

Ilustrační foto
Seniorka se večer nevrátila do penzionu na Novohradsku. Vypátrala ji Ennysa

Na výzvu mužů zákona, aby upustil svůj úkryt, provinilec okamžitě reagoval. Policisté mu následně provedli dechový test na přítomnost alkoholu v dechu, výsledek byl 1,8 promile. Protože hříšník s naměřenými hodnotami souhlasil, zadrželi mu policisté řidičák.

„Tuto středu se na výzvu dostavil na oddělení, kde si z rukou policisty převzal sdělení podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ je řešen formou zkráceného přípravného řízení, kdy lze předpokládat, že si během dvou týdnů vyslechne trest před soudcem okresního soudu,“ doplnil Milan Bajcura.