Skončil na záchytce a nyní čelí stíhání pro dva trestné činy, za které mu při prokázání viny a odsouzení hrozí až šestiletý trest 
za mřížemi.

Policejní mluvčí Miroslav Doubek popsal, že méně obvyklý případ se odehrál v neděli po 22. hodině v širším centru krajského města. Řidič vozidla VW Passat projížděl Jírovcovou ulicí, a když ho zastavila hlídka, už na pohled bylo jasné, že je zřejmě silně pod parou.

Podezření následně potvrdila dechová zkouška. Šofér měl 3,15 promile a strážci zákona mu proto okamžitě zakázali další jízdu. S tím se však muž nehodlal smířit. „Vytáhl z kapsy pětitisícovou bankovku, snažil se ji policistům vnutit a dožadoval se vyřešení události ,kamarádskou´ dohodou. Policisté takovéto jednání striktně odmítli, zadokumentovali a o události informovali nadřízené složky," poznamenal policejní mluvčí.

Řidičovy další kroky směřovaly na záchytku. Po ošetření putoval do policejní cely, kde si jej hned ráno převzali kriminalisté. Ti jej vzápětí obvinili z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a podplácení. Případem 
se bude zabývat okresní soud. Dotyčného čeká v každém případě zákaz řízení a tučná pokuta, v krajním případě může skončit ve vězení.