Mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner případ přiblížil: "Tento nevěrohodný kontakt mluvil o těle v sudu a jeho zakopání. Kriminalisté se pustili do skutečně mravenčí práce a jejich úsilí je přivedlo v říjnu loňského roku k jedné nemovitosti v jindřichohradeckém okrese. Pod relativně novou betonovou podlahou sklepa nalezli modrý plastový sud s tělem zabaleným do látky. Ohledání místa činu, těla i následná soudní pitva a vyhodnocení všech stop dalo kriminalistům již trochu jasnější obraz."

Tělo v sudu patřilo mladému muži (26 let) se smrtelným bodným zraněním hrudníku.

close Orlické vraždy po hradecku. Muže bodl, dal do sudu a zalil betonem. info Zdroj: Policie ČR zoom_in Orlické vraždy po hradecku. Muže bodl, dal do sudu a zalil betonem.

Kriminalisté podle Matznera zjistili i totožnost této oběti. "Muž pocházel ze Slovenska a narodil se v roce 1986. Zjistit s kým se stýkal, jak se objevil v Jihočeském kraji, kdo a kde ho naposledy viděl, to vše si vyžádalo další týdny práce. Nakonec do vražedné skládačky zapadly dvě osoby, muž a žena. Ve čtvrtek 3. února je kriminalisté zadrželi a obvinili z vraždy a účastenství na vraždě.

Co se tedy stalo?

"V srpnu roku 2012 obviněná žena z Jindřichova Hradce, narozená roku 1993, uspala doma svého přítele a pak dala znamení svému komplicovi, čtyřiatřicetiletému muži ze Slovenska. Ten vstoupil do bytu, v obýváku stanul nad uspaným sokem a nožem ho na místě usmrtil. Ve sklepě domu ho pak v plastovém sudu zakopal metr pod podlahu a zalil betonem. Zda se inspiroval známými orlickými vraždami, to možná řekne až u soudu. Na obviněného muže podali kriminalisté soudu podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby," uvedl Jiří Matzner s tím, že od soudu by mohli oba odejít s trestem odnětí svobody v délce deseti až osmnácti let.