Originální v obžalobě je předávání pervitinu vězňům ve výkonu trestu. Iveta Kess〜lová měla od dubna do prosince 2005 nejméně desetkrát zaslat drogu svému druhovi Jiřímu Červinkovi (35) do věznice na Borech. Jednou byla zásilka ukryta do fixů, jindy ve hřbětě knihy nebo v houbě. Obviněná dokonce zakoupila kuši a střílela šipky naplněné pervitinem na vězeňský dvůr, kde si je adresát na procházce vyzvedával. Podle obžaloby měla Kesslová dodat Červinkovi pervitin nejméně za 390 000 korun. Obviněný Lepša zase měl pervitin pro odsouzeného Theinera přehazovat na Bytíz v tenisovém míčku nebo mu jej posílat prostřednictvím vězňů na vycházce.

Prošek, Kesslová a Fremut jsou dále viněni z toho, že v létě 2005 dojednávali prodej pervitinu vlastní výroby do Německa; z obchodu nicméně sešlo. Všichni tři jsou žalováni pro spojení s organizovanou skupinou působící ve více státech v sazbě 10–15 let.

Kesslová včera odmítla vypovídat. V přípravném řízení uvedla, že vyrábět pervitin ji donutil nevybíravým nátlakem tehdy uvězněný druh. Vzala si úvěr, aby mu mohla poslat peníze, ale chtěl dál posílat drogu. Pokusila se ji tedy vyrobit. Červinka ji dirigoval mobilem z věznice, kritizoval kvalitu zásilek, vyhrožoval. Posílala pervitin ukrytý v balíčcích, nakonec na Červinkův pokyn koupila kuši a ve smluvený čas střílela šipky naplněné pervitinem přes zeď na vězeňský dvůr. Druh ji sledoval z okna a mobilem jí upřesňoval směr střelby . . .

Hlavní líčení pokračovalo výpověďmi dalších obžalovaných.