Během nelegálního podnikání dokázal za týden R. otočit i 500 gramů pervitinu. Jak informoval policejní mluvčí Jiří Matzner, jeho síť dealerů dokonce předčí i zadrženého Satana. „Tito dva velcí hráči na drogové scéně mají hned několik společných prvků, oba dva zásobovali drogami velkou část kraje a chtěli expandovat. Satan do Ruska a aktuálně zadržený Papež do Holandska,“ zmínil Matzner.

Dalších pět za katrem

Oba zmiňovaní bossové se na svobodu chvíli nepodívají. Osobně se však neznali, ani spolu neobchodovali. „Ve vazbě díky celníkům a policistům skončilo po únorové realizaci pět dealerů pervitinu a jejich šéf. Na zásah jsme nasadili stovku celníků a desítku kriminalistů,“ shrnul.

Jihočeští policisté a celníci zadrželi dalšího "super dealera" z Jihočeského kraje.
Po Satanovi jde do chládku i Papež. Jihočeští policisté lapili dalšího dealera

Při zásahu specialisté z protidrogového oddělení Generálního ředitelství cel s jihočeskými kriminalisty zadrželi osm osob. „Ze závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy bylo nakonec obviněno šest osob,“ upřesnil Matzner. Hlavou gangu byl R. z Českých Budějovic, jeho pravá ruka P. ze Strakonic, K. z Prahy, J. ze Strakonic, M. z Českých Budějovic a jediný ženský element skupiny K. z Prahy.

"Hlavní hrdina" Papež byl původně zaměstnán v bezpečnostní agentuře, ale poslední měsíce pobíral sociální dávky v pracovní neschopnosti.

Za jeho činnost mu i jeho kumpánům hrozí trest odnětí svobody od 8 do 12 let. Po zadržení provedli celníci a kriminalisté čtyři domovní a devět prohlídek nebytových prostor. Členové gangu jsou recidivisté s bohatou drogovou, majetkovou i násilnickou minulostí. Za jeden den dokázal každý prodat drogy za 20 tisíc korun. Nejšikovnější v dealerském podniku byla jediná žena K. z Prahy.

Pravá ruka utekla za hranice

Pět z nich skončilo díky zásahu policie a celníků ve vazbě. Pouze jeden, pravá ruka P. ze Strakonicka stačil utéct za kopečky. „Před spuštěním akce zřejmě něco vytušil a ke svému štěstí zmizel za hranice,“ naznačil Matzner, že po něm policie intenzivně pátrá a je na něj vydán mezinárodní zatykač.

Celníci z protidrogového případ prověřovali půl roku. „Společně s kriminalisty jsme zjistili, že tato šestičlenná skupina zásobovala pervitinem celý Jihočeský kraj a příhraničí Rakouska. Od loňského července přeprodali drobným dealerům nejméně sedm kilogramů pervitinu,“ zdůraznila Martina Kaňková z Generálního ředitelství cel.

Drogová scéna přišla o jednoho z největších distributorů na jihu Čech i v pohraničí. Díky perfektní spolupráci celníků a policie skončil Boss, chemik i provozní nočního klubu za mřížemi.
VIDEO: Vimperský Satan se chvíli na drogy, lehké dívky a luxusní auta nepodívá

Papež se totiž uměl v oboru dobře pohybovat a měl propracované i své podnikatelské aktivity. Nikomu nesděloval ceny, objížděl republiku a drogy nakupoval i od překupníků v Polsku a jinde. Na dávce dokázal vydělat až dvojnásobek pořizovací ceny.

Poslední nákup před lockdownem

Výdělky počítal v milionech, odhadem si přišel až na 12 milionů, které dobře ukryl. Zabavena mu byla i dvě luxusní vozidla značky Mercedes, které používal k trestné činnosti. „Papež pravděpodobně sám vykupoval drogy na různých místech a vozil je do Českých Budějovic, nikdy je však neskladoval doma, ale měl je v meziskladech či pronajatých kancelářích,“ doplnil policejní mluvčí.

Při zadržení převážel 400 gramů pervitinu v batohu. „Jak sám přiznal četl noviny a sledoval zprávy, a proto se obával lockdownu a uzavření okresních hranic,“ uzavřel Matzner, že šlo o poslední jeho velký nákup.

Satan svou nelegální činnost maskoval několika druhy podnikání. Na snímcích noční klub v Horní Vltavici i zavřený pneuservis ve Vimperku.
Bez Satana se ve Vimperku lépe dýchá, respekt z něho mají ale i na dálku