Z rukou strážníků si zdravotníci v pátek v Českých Budějovicích převzali podnapilou ženu. Vyvolala v pátek v noci rozruch v rodinném domě v Novém Vrátě, kde žije jako podnájemnice.

Ilustrační foto.
Ženu, která usnula v Budějovicích na záchodě v baru, někdo okradl

Podle mluvčí budějovické měststké policie Věry Školkové vyjížděli strážníci do Nového Vráta v pátek 14. ledna v půl dvanácté v noci. "Hlídka městské policie vyjížděla na oznámení o podnájemnici, která za hlasitého křiku ničí zařízení bytu. Strážníkům otevřela majitelka domu, která jim popsala průběh události. Když se snažila podnájemnici zabránit v jejím jednání, žena napadla ji i jejího otce, který zde byl v té době přítomen," uvedla k případu Věra Školková.

"V bytě, do kterého muž strážníky zavedl, se nacházela zjevně podnapilá žena s krvácejícím zraněním v obličeji. Z úst devětatřicetileté ženy se na adresu strážníků snesla řada hrubých výrazů. Ti mezitím na místo přivolali záchranku a policisty. Žena ale ve svém projevu neustávala a za hlasitého křiku začala fyzicky ohrožovat zasahující strážníky," popsala další dění Věra Školková. Strážníci následně ženu předali zdravotníkům ve služebních poutech. "Zdravotníci pak ženu převezli k lékařskému ošetření do budějovické nemocnice. Žena bude muset po vystřízlivění zaplatit případně zjištěnou škodu na majetku majitelce domu," dodala Věra Školková.

Vrtulník EC 135 Letecké záchranné služby na heliportu v Plané.
Vrtulník letěl ke dvěma nehodám na jihu Čech. Silnému větru navzdory

Dopravní přestupek ukázal na řidiče pod vlivem drog

Jiný případ, tentokrát spojený s bezpečností silničního provozu, řešili strážníci v sobotu. "Stání osobního vozidla v zastávce MHD na Pražské třídě ukázalo v sobotu večer na řidiče, který za volant nesměl usednout. Orientační dechová zkouška na alkohol sice ukázala negativní výsledek, test na přítomnost omamných a psychotropních látek provedený policisty ale byl pozitivní," uvedla Věra Školková. Celý případ si převzala hlídka Policie ČR.

"V sobotu krátce po osmé hodině večerní projížděla hlídka městské policie po Pražské třídě. Strážníci přitom spatřili osobní vozidlo stojící v zastávce MHD Družba, kam se právě snažil marně zajet řidič přijíždějícího autobusu. Ke strážníkům se po chvíli na místě přihlásil muž, který se prohlásil za řidiče vozidla," přiblížila okolnosti zásahu Věra Školková.

"Do vozu právě nastupovali i další pasažéři. Přitom strážníci uvnitř zaregistrovali množství obalů od alkoholických nápojů. Sedmadvacetiletý řidič se strážníkům svěřil, že právě přijel z Týna nad Vltavou a alkoholické nápoje před jízdou nepožil. Následně provedená orientační dechová zkouška na alkohol u něj skutečně ukázala negativní výsledek. Muž byl ale zjevně dezorientovaný a strážníci pojali podezření, že je pod vlivem jiných návykových látek než alkoholu. To se také po příjezdu přivolané hlídky Policie ČR potvrdilo," dodala Věra Školková. Policisty provedený test na přítomnost omamných a psychotropních látek ukázal pozitivní výsledek. Policie ČR si celý případ převzala k dalšímu šetření.