Jak se později ukázalo, důvodem zdravotních problémů byl alkohol. Ten hrál také zcela jistě zásadní roli v jeho dalším chování.

Věra Školková, mluvčí městské policie České Budějovice, uvedla, že žádost zdravotnické záchranné služby o pomoc s agresivním pacientem přijalo operační středisko městské policie v sobotu krátce před čtvrtou hodinou ráno.

Do jednoho z domů v ulici Bedřicha Smetany tak okamžitě vyjížděla hlídka strážníků.

V sobotu ráno po nárazu do stromu zemřela u Češnovic na Budějovicku, na hlavním tahu z Budějovic na Prachatice řidička osobního auta.
Řidička po nárazu auta do stromu zemřela

"Tady měli záchranáři v té době již plné ruce práce s mladým mužem, který si podle slov přítomné ženy lékařskou pomoc vyžádal sám. Muž si však mezitím své rozhodnutí rozmyslel. Nešetřil hrubými výrazy na adresu své přítelkyně i samotných záchranářů," popsala Věra Školková situaci s tím, že když se mladého muže snažili záchranáři zvednout ze země, kde ležel, prudce na ně zaútočil.

"Zakročit proti němu proto museli strážníci, kteří muže s použitím donucovacích prostředků spoutali," uvedla Věra Školková. Dodala, že zdravotníci poté muže za asistence strážníků v sanitním vozidle převezli k pobytu na protialkoholní a protitoxikomanickou záchytnou stanici.