Pětatřicetiletý muž z Českých Budějovic procházel v neděli po poledni Rudolfovskou třídou. Přitom se rozhodl povalit odpadkový koš, který mu stál v cestě. Svědkem jeho jednání však byla hlídka městské policie. Podnapilý muž skončil na protialkoholní záchytné stanici. I přesto, že se všemi způsoby snažil tomu zabránit.

"Při průjezdu hlídky městské policie Rudolfovskou třídou strážníci náhle spatřili před jedním z domů muže, který právě povalil keramický odpadkový koš. Situaci se rozhodli okamžitě řešit. Když však zjevně podnapilého muže upozornili na jeho protiprávní jednání, snesla se z jeho úst na adresu strážníků snůška nadávek," uvedla k případu mluvčí městské policie Věra Školková a dodala, že výsledek provedené orientační dechové zkoušky 1,85 ‰ alkoholu a zjištěné okolnosti muže předurčily k pobytu na protialkoholní záchytnou stanici.

Tam ho strážníci vzápětí převezli. "Před umístěním na lůžko ještě muž podstoupil vyšetření oční vady v českobudějovické nemocnici. Po zkonstatování lékařů, že je způsobilý k pobytu na záchytné stanici, si však muž začal stěžovat na další zdravotní potíže. Na kameru strážníků přiznal, že si potíže záměrně vymyslel. Pobytu na záchytné stanici se tak přes jeho veškeré snahy nevyhnul," doplnila Věra Školková.