Jako první o tom informoval časopis Týden a pak zpravodajské servery.

Student Josef Šubr film tajně natočil v českobudějovickém CineStaru a zavěsil ho na internet. Své počínání vysvětlil jako hec.
Podle České protipirátské unie si pirátský záznam Simpsonů stáhlo na sto tisíc lidí, kteří by za vstupné utratili asi 10 milionů korun. Mladíka, který se omluvil, zachránila mimosoudní dohoda s unií.

Kauzu sleduje i manažerka CineStaru v Č. Budějovicích Svatava Kopečková, která se na vše dívá dvojím pohledem. „Pohled člověka mi říká, že dohoda je rozumné řešení. Vlk se nažral, koza zůstala celá. Mladík udělal klukovinu, ale věděl, co dělá,“ míní Kopečková, která je přísnější jako manažerka. „Z tohoto pohledu je výsledný trest mírný, pokuta měla být tvrdší, aby působila výchovně,“ míní Kopečková. Budějovický CineStar je na piráty teď více zaměřen. Personál kina je při premiérách snímků ostražitý. „Máme přístroje na noční vidění, které umožňují odhalit nekalé praktiky,“ uvedla Kopečková.
K pirátství se dříve vyjádřil i ředitel firmy Bontonfilm Aleš Danielis na serveru www.filmynejsouzadarmo.cz

„Připojuji se k světovému trendu nazývat nelegální šíření filmů krádeží a viníka zlodějem, nikoli pirátem. Piráty můžeme mít rádi, pokud se pohybují v Karibiku, ale zloději, který ukradl tvůrcům film, fandit nemohu,“ řekl Danielis.