„Hlídky během noci zkontrolovaly celkem 1123 motorových vozidel a zaznamenaly devadesát přestupků.“

Rozsáhlá policejní akce se uskutečnila po celé republice.

„Jejím cílem bylo zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a zlepšení dopravní kázně na komunikacích,“ pokračuje Matzner.
„Policisté se zaměřili hlavně na dodržování zákazu konzumace alkoholických nápojů řidičů a na užívání bezpečnostních pásů.“

U devíti řidičů policisté zjistili, že si před velikonoční jízdou dali na kuráž alkohol. „V šesti případech policisté zjistili porušení rychlosti, patnáct řidičů nemělo zapnuté bezpečnostní pásy.“

Jednadvacet kontrolovaných vozidel bylo v nevyhovujícím technickém stavu.
„Při dopravní akci se policistům navíc podařilo vypátrat také dvě hledané osoby a zjistili při ní šest pachatelů trestných činů,“ dodává mluvčí Jiří Matzner.

Patnáct hříšníků

V českobudějovickém okrese se kontrolní akce zúčastnilo celkem 26 policistů z pořádkové, dopravní i cizinecké a pohraniční policie.
„Policejní hlídky se zaměřily také na používání dětských autosedaček nebo na telefonování za jízdy,“ říká mluvčí českobudějovické Policie ČR Regina Tupá.

Českobudějovické policejní hlídky zkontrolovaly během akce 169 vozidel.

„Patnáct řidičů se dopustilo přestupků, za které policisté uložili blokové pokuty v celkové částce 3300 korun,“ pokračuje Tupá. Šest řidičů nemělo zapnuté bezpečnostní pásy, pět řidičů před jízdou popíjelo. Jeden kontrolovaný neměl řidičské oprávnění.

„Žádný z řidičů však nepřekročil stanovenou rychlost,“ chválí naopak řidiče na českobudějovických silnicích policejní mluvčí Regina Tupá.