Přepadení se odehrálo v úterý krátce před osmou hodinou večerní v Linecké ulici. U mladé ženy podle jejího líčení zastavil mercedes hnědozlaté barvy, jehož registrační značka začínala na písmena LL.

Z auta vystoupil cizinec a začal ji tahat do auta. Žena se bránila a tak z auta vystoupil druhý cizinec, nožem ženě přeřízl popruh u značkové kabelky a ukradl ji.

„Žena držela v ruce telefon, na kterém honem vytáčela linku 158," líčila mluvčí jihočeské policie Lenka Holická. „Jeden z mužů si toho všiml, ženu pustil, ale druhý muž jí  telefon vytrhl z ruky a sebral jí ho také."

V kabelce měla žena osobní doklady a platební kartu. Krádeží jí muži způsobili škodu za bezmála 10 000 korun.

Policisté pachatele hledají a žádají veřejnost o pomoc.

Přepadená žena  útočníky popsala takto:

Byli tmavší pleti, je možné, že to byli Turci. Jeden muž byl starý asi 25 let, vysoký zhruba 175 cm, štíhlé postavy. Má černé delší vlasy vyčesané od čela nahoru. Na sobě měl černé riflové kalhoty, černé triko s krátkým rukávem a dvěma knoflíky na hrudi, černé boty.

Druhému muži mohlo bý kolem 30 let, vysoký byl 180 cm, plnoštíhlé postavy. Má krátké černé vlasy a strniště na tvářích a bradě. Na sobě měl tmavě modré riflové kalhoty pod kolena a černý svetr s bílým lemem kolem krku.

Kriminalisté žádají možné svědky celé události nebo ty, kdo si těchto mužů někde všimli, nebo pohybu jejich vozidla, aby to sdělili na linku 158.