„Důvodem jsou množící se krádeže v českobudějovických domech, především ve sklepích,“ říká českobudějovický primátor Juraj Thoma.

„Strážníci se v rámci běžné hlídkové služby zaměří hlavně večer na obhlídku bytových domů a domů na sídlištích, zda mají dobře zajištěné dveře. O své obhlídce budou majitele domu informovat vylepeným letáčkem o výsledku kontroly a dalším doporučením. Chceme tak lidem pomoci předcházet krádežím a upozornit je, aby zlodějům neulehčovali práci,“ dodal českobudějovický primátor Juraj Thoma.

Městští strážníci radí, jak předejít nepříjemným situacím. „Určitě bychom neměli pouštět do domu nikoho, koho neznáme. Je nutné pečlivě zamknout vchod, když z domu odcházíme, a zamknout za sebou, když domů přijdeme,“ radí mluvčí českobudějovických strážníků Katka Schusterová..

„Je důležité zkontrolovat, zda jsou v domě uzamčené i další vchodové dveře. nebo v případě bytových domů i místnosti, kde majitelé domů parkují kola a kočárky. Kontrole by neměla uniknout ani sklepní okénka.“

Další informace nebo pomoc v případě nouze mohou lidé získat na bezplatné telefonní lince 156.