Mluvčí městské policie Václav Sup řekl, že duo na sebe upozornilo hned po příchodu na místo. Zatímco muž vyndal sedadlo jednoho kola a rozlomil jím zámek vedle stojícího bicyklu, dívka stála opodál a pozorně hlídala okolí.

„Po vyjmutí kola ze stojanu obě osoby z místa odešly. Z tohoto důvodu byla na místo vyslána naše hlídka, jíž se podezřelou dvojici podařilo nalézt u křižovatky s Husovou ulicí. Na kole jel muž, žena se vezla na rámu," popisuje mluvčí Sup. 

Jakmile zloději spatřili strážníky, zajeli na chodník 
a zastavili. Když jim hlídka oznámila podezření z krádeže, poznali, že zapírat zřejmě nemá smysl. Zloděj se při podání vysvětlení přiznal a popsal skutek přesně tak, jak to před ním udělal i pracovník kamerového centra.

Se ženou to bylo o něco komplikovanější. Při ústním sdělování totožnosti 
se pokoušela vydávat za někoho jiného, příliš jí to ale nepomohlo. Strážníci totiž vzápětí zjistili její pravou totožnost i to, že se jedná o celostátně hledanou osobu.

Oba zloděje proto vzápětí naložili 
do auta a převezli na služebnu obvodního oddělení policie 
v ulici 28. října s tím, že policisté si pak převezmou případ 
k dořešení. Oba pachatelé jsou nyní důvodně podezřelí z přečinu (u mladistvé jde o takzvané provinění) krádeže. 
O trestu pravomocně rozhodne až soud. Muži hrozí při prokázání viny a odsouzení až dvouletý nepodmíněný trest vězení, jeho společnice může vyfasovat nanejvýš polovinu.

Policisté varují, že ve srovnání s předchozími roky letos krádeží bicyklů přibývá. Jedním z nejčastějších míst je právě kolostav u plovárny. Jednoznačná rada, jak takovým případům předejít či zamezit, zřejmě neexistuje. Cyklisté by měli používat kvalitní bezpečnostní zámky a připoutávat bicykly k pevným bodům, jako je zábradlí.

„Pokud už musíte kolo 
na chvíli odstavit, vybírejte 
si dobře viditelné místo, nejlépe pod kamerou. Tomu 
se zloději většinou raději vyhnou," doporučuje policejní mluvčí Jiří Matzner.