Medaile za vzornou službu a práci si před několika dny převzali příslušníci českobudějovické cizinecké policie.

Služební medaile za věrnost II. a III. stupně (celkem 26) a Čestné medaile (6) předala 21. června u příležitosti Dne Policie ČR ředitelka cizinecké policie Ivana Zelenáková v Barokním sále Loveckého zámku Ohrada na Hluboké.

Hrdost a věrnost
Oceněným policistům poděkovala za každodenní poctivou práci a zdůraznila, že cizinecká policie má své nezastupitelné místo.

„Děkuji i vám, občanským pracovnicím, neboť bez vaší obětavé pomoci bychom se neobešli,“ připojila poděkování.
Na závěr Ivana Zelenáková všechny přítomné vyzvala, aby byli hrdí na své povolání a zůstali dál věrni službě cizinecké policie.
Po ukončení slavnostního obřadu se zúčastnění přesunuli do Jižního křídla Loveckého zámku, kde pokračoval společenský program, jehož součástí byl koncert žáků Základní umělecké školy Piaristické náměstí České Budějovice.

Vysněná aukce
„Zároveň se zde konala historicky první aukce oblastního ředitelství služby cizinecké policie České Budějovice, kde byly vydraženy obrázky a výtvarná díla žáků základních škol Jihočeského kraje,“ vysvětluje tisková mluvčí českobudějovické cizinecké policie Simona Daňková.
„Díla vznikla v rámci projektu Vysněná země II, jehož cílem bylo ovlivnit vnímání minority očima člena většinové společnosti a preventivně tak působit proti xenofobii. Na dobročinné aukci se vybralo 11 500 korun.“

Ředitelka Ivana Zelenáková předala symbolický šek s uvedenou částkou řediteli Nadace policistů a hasičů Vladimírovi Šuterovi. „Posláním Nadace policistů a hasičů je zlepšit životní podmínky dětem po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu služby, a policistů a hasičů těžce tělesně postižených následkem zranění utrpěného v souvislosti s výkonem služby,“ doplnila Simona Daňková.