"Majitel přišel k vozu a všiml si podivné krabičky. Zavolal tedy policii. Předmět zkoumá pyrotechnik. Vypadá to docela reálně, proto zde máme tolik policejních vozů a hlídek," uvedl po sedmé hodině večer na místě mluvčí Jiří Matzner.

Své domovy museli opustit lidé, kteří bydlí v prvních dvou patrech domu, před nímž bylo vozidlo zaparkované. "Zabušili na nás policisté a vyhnali nás ven. V prvních dvou patrech nesměl zůstat vůbec nikdo. Ve vyšších patrech lidé zůstali, ale museli se zdržovat v částech bytu, které nejsou na straně do ulice," popsal jeden z obyvatel. Ten čekal téměř tři hodiny na to, až se bude moci vrátit domů.

Evakuace se dotkla zhruba 80 lidí. Částí Lipenské ulice před domem, kde pracoval tým pyrotechniků, nesměl nikdo projít ani projet autem.

Policie místo znovu otevřela zhruba ve 20.15 hodin. "Zařízení skutečně vypadalo věrohodně, jednalo se o balíček s blikající diodou. Pyrotechnici z Prahy jej zkontrolovali mobilním rentgenem a zjistili, že se jedná o atrapu," doplnil Jiří Matzner.