Kdo zabil jedenatřicetiletou Soňu Illeovou? Otazník, který trápí nejenom příbuzné a známé, ale i jihočeské kriminalisty.

Ti při svém pátrání spoléhají také na spolupráci s veřejností.

„Děkujeme všem všímavým občanům, kteří zareagovali na nedávnou výzvu ve sdělovacích prostředcích,“ říká jihočeská policejní mluvčí Jana Kameníková.

„Několik týdnů hledáme svědka, který se setkal s později zavražděnou Soňou Illeovou v noci 20. prosince 2008 v půl čtvrté ráno v Husových sadech v Jindřichově Hradci.“

Po hledané osobě se ale jako by slehla zem. Nebo změnil podobu.

„Vzhledem k tomu, že v souvislosti s případem se mezi veřejností objevuje řada nepodložených spekulací a zavádějících informací, chceme zopakovat podložené skutečnosti, kterými v současné době disponujeme a využíváme při vyšetřování,“ pokračuje policejní mluvčí Jana Kameníková.

19. prosince 2008

Jedenatřicetiletá Soňa Illeová se účastní večírku v Paradise Clubu v Jindřichově Hradci.

20. prosince do 2:00

Žena se pohybuje uvnitř zmíněného klubu a také v prostoru před ním.

20. prosince ve 2:30

Byl zaznamenán výskyt Soni Illeové v parku na lavičce v Husových sadech v Jindřichově Hradci.

20. prosince v 3:30

Soňa Illeová se pohybuje ve společnosti neznámého muže (na portrétu).

1. března 2009
Řeka Nežárka vydává tělo Soni Illeové. Výsledek soudní pitvy potvrdil, že zemřela násilnou smrtí. Policie požádala o pomoc rybáře, turisty, milovníky přírody i majitele chat v prostoru lesního porostu Jemčina v katastru obce Val, kde bylo nalezeno mrtvé tělo. Pro dokreslení situace policisté uvádějí, že v uvedené době nebyl sníh a řeka Nežárka nebyla zamrzlá.

24. května 2009
Kriminalisté opět vyzývají občany ke spolupráci a zveřejňují identikit důležitého svědka, který se měl 20. prosince v půl čtvrté ráno setkat se Soňou Illeovou v jindřichohradeckých Husových sadech.

Jedná se o muže 175 cm vysoké střední postavy, který měl tmavé vlasy a vousy, tzv. strniště. Měl dioptrické brýle, typu retro. Brýle stejného typu měl herec Jiří Macháček, který ztvárnil hlavní roli v českém filmu Medvídek. V levém uchu má muž dvě náušnice – kroužky.

Oblečený byl do riflí a delší tmavé bundy na zip, která je na zádech ozdobena přibližně deseticentimetrovými písmeny.

Na hlavě měl tmavou čepici z pružného materiálu a na rukách tmavé rukavice. Hovoří česky, bez přízvuku.

Sto tisíc odměny

Do pátrání se zapojil i bratr zavražděné Soni Illeové, který prostřednictvím Policie ČR vydal následující prohlášení:

„Za informaci, která povede k odhalení a následnému odsouzení pachatele vraždy spáchané na mé sestře Soně Illeové, vyplatím částku 100 tisíc korun. Souhlasím s tím, že veškeré informace budou předávány na bezplatnou linku 158.“