Policisté si vyžádali k prohlídce objektu a zákroku proti ozbrojeným pachatelům jihočeskou zásahovou jednotku. Ti ale místo pachatelů objevili regulérní sklad zbraní a munice. „V částečně skryté místnosti objevili po jejím otevření kulomet, samopaly, pistole a náboje. Na místě proto také pracoval policejní pyrotechnik a specialista na balistiku," dodal Jiří Matzner.

Majitel objektu byl zadržen. Poslední zbraň, kterou policisté na místě zajišťovali a nakládali, měla pořadové číslo 99. Podle prvotního šetření by mohlo být funkčních několik desítek zbraní.

Místním tak policisté připravili exkluzivní divadlo. „Takové věci tady nacvičuje pořád. Má hodně zbraní. Často prý volá na policii a tvrdí, že ho přepadli," tvrdí štamgasti z vedlejší hospody. 

Někdy prý bývá slyšet z objektu restaurace střelba i v noci. „Chodil po lokále s revolverem," říká jeden z obyvatel. Jména ale nikdo říkat nechce. „Je to podivín. Máme se bát, že mu zase rupne v kouli a něco udělá?" tvrdí. 

Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu nedovolené ozbrojování. Majitel se vinen necítí. „Mám zbrojní pas," řekl. Je vyšetřován na svobodě.