Naprosto nepochopitelný případ týrání zvířat vyšetřují od konce minulého týdne policisté. Informoval o tom policejní mluvčí Jiří Matzner.

"Neznámý pachatel polil nezjištěnou žíravinou krk osmnáctileté klisny českého teplokrevníka. Klisna se pohybovala společně s dalšími koňmi ve volném výběhu u rybníka Dehtář. Při krmení minulý čtvrtek objevili majitelé, že klisna má otevřenou ránu na krku o délce 15 a šířce 8 centimetrů, která jde několik centimetrů do hloubky do živé tkáně. Veterinář, který koně ošetřoval, zjistil, že nejde o žádné mechanické poranění například o ohradník, ale že někdo koně polil žíravinou. Na koni jezdí dcera oznamovatelky. V minulých dnech nejezdila a koně jsou ve venkovním výběhu jen během dne. Klisnu tak někdo musel poranit minulý či předminulý týden v ohradě. Ošetření a léčení klisny bude také finančně náročné," popsal otřesný případ týrání zvířat Jiří Matzner.

Kdokoliv by měl k případu nějaké informace, nebo si v okolí ohrad všiml podezřelých osob, ať kontaktuje policisty na lince 158. Pachatel se také může „pochlubit“ na sociálních sítích. Případ je vyšetřován jako trestný čin týrání zvířat.