Přestože se případ udál již minulý víkend, police o něm informavala až ve čtvrtek 19. března. Do akce, která nakonec skončila dramatickou honičku a použitím služební zbraně byli zapojeni policisté z Hluboké nad Vltavou i jejich kolegové z Veselí a Soběslavi. Podle mluvčího Policie ČR Jiřího Matznera se incident udál v sobotu kolem čtvrté odpoledne. "V uvedený den zakročovali se zbraněmi v rukou proti pachateli, který ujížděl ve vozidle značky Opel dalším hlídkám od Soběslavi. Při dopravní kontrole nereagoval na pokyny policie k zastavení a snažil se ujet. U obce Poněšice vytvořili policisté na silnici zátaras ze služebního vozidla a vozidlo pachatele stavěli. Ten byl také další hlídkou, ta také pořizovala kamerový záznam, pronásledován," popsal policejní mluvčí.

Řidič v ujíždějícím vozidle ovšem na pokyny k zastavení nereagoval a policejní vozidlo polem a příkopem objel, ohrozil i zakročujícího policistu. "Po varovných výstřelech, pak proti vozidlu policisté použili předepsaným způsobem služební zbraně. Pachatele dále pronásledovali a ten nakonec pro poškození vozu musel zastavit. Policisté jej zadrželi. Ve vozidle jel sám," dodal Jiří Matzner.

Zadržený řidič z Českých Budějovic (nar. 1994) byl v minulých dnech obviněn z násilí proti úřední osobě a z maření výkonu úředního rozhodnutí. "V současné době je ve vazební cele. Jak sám uvedl, před policisty ujížděl, protože nechtěl být kontrolován, nechtěl, aby zjistili, že má zákaz řízení," doplnil.

Silnice z Českého Krumlova do Větřní je uzavřena. Za Větřním havarovala tři osobní auta.
OBRAZEM: Řidič ujížděl policii a naboural další dvě auta