Policisté Dálničního oddělení Chotoviny vyjížděli na parkoviště u benzinových čerpacích stanic poblíž severního ukončení dálnice D3 v Mitrovicích. Na vozidlech je celková škoda kolem 60 000 korun. Když řidič pardubické autobusové společnosti, který měl z Českých Budějovic dopravit domů do Pardubic 16 nezletilých děti a dva dospělé, nadýchal 2,84 a 3,04 promile, spadla klec.

Nezodpovědný řidič se třemi promile měl možná štěstí, že byl odhalen před další jízdou. Následky případné havárie způsobné opilostí mohly být velmi tragické. Policisté šoférovi po střetu s osobním autem na místě odebrali řidičák a zakázali další jízdu. Pardubická dopravní společnost vyslala pro cestující ihned jiného řidiče.

Podle policejního mluvčího Miroslava Doubka bude případ projednávat soud a řidič může kvůli trestnému činu ohrožení pod vlivem návykové látky dostat až tříleté vězení. „Případná další právní kvalifikace se bude odvíjet od výsledků následného šetření,“ uvedl mluvčí.

Řidičů pod vlivem alkoholu neubývá a podle mluvčího policie Milana Bajcury je těžké určit, ve kterém ročním období lidé více pijí. V průměru se za rok během běžných kontrol, dopravně preventivních akcí a pod. řeší na Českobudějovicku 330 řidičů, kteří ve větší, či menší míře požili před jízdou alkohol. Tento víkend policisté zaznamenali tři. Ve Vimperku havaroval v sobotu v noci řidič se 2 promile dvakrát. Při první nehodě přišel o řidičák. Ale přes zákaz další jízdy vyjel za hodinu a půl znovu a opět boural. Na Kaplicku měl v neděli při nehodě řidič přes 2 promile, druhý, jehož policisté zastavili, 1,6 promile.