Policisté z obvodního oddělení v Českých Budějovicích řeší od 7. prosince 2019 případ poškození cizí věci.

Jak uvedla Štěpánka Schwarzová, jihočeská policejní mluvčí, toho dne měl neznámý pachatel v době od 01.55 do 02.05 hodin v ulici Česká nastříkat na fasádu domu č,p. 62 černou, stříbrnou a bílou barvou nečitelný nápis o rozměru 150 x 550 cm, dále pak na fasádu domu č.p. 64 nastříkat další nečitelný nápis o rozměru 75 x 50 cm. "Celková škoda, kterou svým jednáním způsobil, dosáhla výše sedm tisíc korun," řekla mluvčí s tím, že policistům se provedeným šetřením podařilo zajistit fotografie z kamerového záznamu, na kterém jsou zachyceny dvě osoby - muž a pravděpodobně žena, které by mohly policistům pomoci případ objasnit.

Ilustrační foto.
Skončila oslava teenagerů znásilněním čtrnáctileté dívky ve spánku?

"Muž na fotografii byl oblečený do dlouhých kalhot světlé barvy a do tmavé péřové bundy, měl zimní čepici tmavé barvy, na nohou černobílé boty a na zádech batoh tmavě šedé barvy. Druhá osoba je s největší pravděpodobností žena, která měla oblečenou zimní bundu světlé barvy, světlé dlouhé kalhoty a tmavé zimní kotníkové boty, na hlavě měla nasazenou čepici s předním kšiltem světlé barvy. Na zádech nesla batoh tmavé barvy a přes rameno měla zavěšenou tašku černé barvy," popsala Stěpánka Schwarzová oba pachatele.

Ilustrační foto.
Podchlazená žena ležela v kolejišti

Dodala, že pokud by někdo osoby na fotografiích poznal, ať kontaktuje policisty na telefonním čísle 974 226 700 nebo přímo na lince 158. Policisté děkuji za spolupráci,