Další trestný čin se stal ve čtvrtek ve dvě hodiny ráno. Tentokrát ale zloděj došel tak daleko, že použil zbraň a oběti fyzicky ublížil. Událost se stala v herna baru Las Vegas v Chelčického ulici.


„Dosud nezjištěný pachatel zezadu v nestřeženém okamžiku fyzicky napadl obsluhující barmanku, a to úderem neznámým předmětem do hlavy. V důsledku tohoto útoku došlo ke zranění přepadené ženy - otřesu mozku s následným bezvědomím,“ popsala útok okresní policejní mluvčí Regina Tupá.


Když se žena asi za hodinu probrala z bezvědomí, nebylo po lupiči ani vidu, ani slechu. Zjistila, že jí ukradl 9000 korun.


„Přepadená byla následně převezena vozidlem rychlé záchranné služby do českobudějovické nemocnice. Popis pachatele ani bližší údaje k jeho osobě nejsou známy, věc je nadále v šetření,“ dodala mluvčí.


Kriminalisté zaznamenali od začátku roku přes 80 přepadení. Přitom nejčastěji se lupiči zaměřují právě na herna bary a sázkové kanceláře. I když vyhrožují zbraní, stalo se poprvé, že byla oběť vážně zraněna.