„Pět minut před půlnocí došlo v pondělí k loupežnému přepadení herna baru v Lišově na Českobudějovicku,“ prozrazuje mluvčí českobudějovické Policie ČR Regina Tupá. „Obsluhující barman byl zrovna skloněný za barovým pultem a počítal tržbu.“

Lupič ho napadl několika ranami pěstí do obličeje. „Po útoku upadl barman na zem. Než stačil vstát, lupič odcizil bankovky rozložené na pultu a utekl,“ říká Regina Tupá.

Surovec zde ukradl nejméně 12 600 korun. Barman na místě odmítl lékařské ošetření.

„Z policejního šetření vyplývá, že pachatelem je muž ve věku kolem třiceti let,“ popisuje lupiče Regina Tupá.

„Je asi 180 cm vysoký, atletické postavy, oblečený do tmavých kalhot a tmavě zelené šusťákové bundy do pasu. Na hlavě měl baseballovou čepicí s bílým nápisem vpředu.“

Českobudějovičtí kriminalisté, kteří na případu násilného trestného činu pracují, žádají veřejnost o jakékoliv poznatky k uvedenému loupežnému přepadení. „Informace mohou oznámit na kterékoliv policejní služebně nebo na lince tísňového volání 158,“ dodává Regina Tupá.

Vzal ji pod krkem

O několik hodin později se podobný lupič objevil i na Táborsku. Kriminalisté z Tábora a policisté z Bechyně šetří od včerejšího časného rána případ loupežného přepadení, které se stalo krátce po čtvrté ráno v místním herna – baru Cotton. Do baru vešel muž v černé bundě, riflích a s černou kšiltovou čepicí na hlavě. Když zjistil, že je v herně sám jen s obsluhující barmankou, využil situace. Přistoupil k ženě, uchopil ji pod krkem a chtěl peníze. Barmanka mu v obavě o život vydala tržbu, kterou měla u sebe.

Muž pak z baru rychle odešel. Podle informací vběhl do ulice Valtrova a dále pokračoval ulicemi Kašpara Malého a Širokou. Na základě získaného popisu byl lupič asi ve věku 25 až 35 let, vysoký přibližně 170 centimetrů.

Také v tomto případě žádají policisté o pomoc. Hledají svědky, kteří mohli muže v době mezi čtvrtou a půl pátou ráno v blízkosti bechyňského náměstí T. G. Masaryka vidět, aby tak učinili na obvodním oddělení Policie v Bechyni nebo na telefonní lince 974238111 či na lince 158.